تفاوت lag و ping و latency

3008
1396/9/11

در این مطلب می خواهیم ببینم فرق lag و ping و latency در دریافت و ارسال داده ها چیست پس در ادامه با ما همراه باشید.

تعریف Latency :

     به طور کلی latency  به معنی تاخیر در دریافت داده می باشد.عدم زمان تأخیر در دریافت داده ها  به یک سیستم می تواند نتیجه مطلوبی را به همراه داشته باشد؛ این اصطلاح در موضوعات مختلف کمی متفاوت می باشد

     latency در سیستم های مختلف به دلیل وجود فاکتور های مختلف متفاوت خواهد بود. این تأخیر به میزان قابل توجهی به عملکرد در سیستم های مختلف تاثیر گذار خواهد بود. بطور مثال وقتی یک ویدیو آنلاین می بینید و یا مشغول بازی آنلاین هستید.

تعریف Ping :

     Ping به سیگنالی گفته می شود که از یک کامپیوتر ارسال و توسط یک کامپیوتر دیگر در همان شبکه دریافت و به آن پاسخ داده می شود. به مدت زمان طی شده از ارسال یک سیگنال تا دریافت پاسخ آن را ping گویند که با واحد ms سنجیده می شود و هر چقدر این عدد کوچکتر باشد عمل کرد شبکه بهتر خواهد بود. اگر این عدد کوچکتر از 100 میلی ثانیه باشد در اکثر شبکه ها شرایط مطلوبی را خواهیم دید.

تعریف Lag :

در ابتدای این مطلب latancy را تعریف کردیم. اما اگر این latancy ها خیلی طولانی باشد سبب از بین رفتن داده می شود که به آن اصطلاحا Lag می گویند. lag ها می توانند عواملی غیر از نویز و یا کندی در بستر اینترنت و یا شبکه های آنلاین داشته باشند. lag ها می توانند از عواملی مانند نا کافی بودن قدرت سرور و یا ترافیک بیش از حد در شبکه و سرور و یا کم بودن پهنای باند شبکه و ... رخ دهد.

نویسنده : پیمان بیک نیا

با شماره 09123447432 با ما در تلگرام - واتس اپ و اسکایپ در ارتباط باشید

© کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه برنامه نویسان وب محفوظ می باشد . هر گونه کپی برداری از محتوای آموزشی غیر مجاز می باشد.